Erişilebilir Kütüphaneler Çalıştayı

28 – 29 Mayıs 2021 tarihleri arasında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’ nin ev sahipliğinde, Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Manisa Celal Bayar Üniversitesi ve Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu iş birliği ile, Adnan Menderes Üniversitesi Atatürk Kongre Merkezinde “Erişilebilir Kütüphaneler Çalıştayı” düzenlenmiştir.

Toplantıya Üniversite ve Kamu temsilcileri, Aydın ilinde bulunan Engelli sivil toplum kuruluşları ve üniversitemizi temsilen Engelli Öğrenci Birim Koordinatörü Şube Müdürü Ali Osman ALTINAY katılım sağlamıştır.

İki gün süren “Erişilebilir Kütüphaneler Çalıştayı” nda şu tema ortaya çıkmıştır; “Kütüphaneler açısından erişilebilirlik kavramı içinde en önemli unsur bilgidir. Bir insan hakkı olarak bilgiye erişim (bilgilenme hakkı) vazgeçilmezdir. Kütüphaneler bilgiyi toplum için erişilebilir kılan temel kurumlardan biridir”

Çalıştay İle İlgili Detaylı Bilgilere Aşağıdaki Linklerden Erişebilirsiniz.

https://www.adu.edu.tr/tr/haber/erisilebilir_kutuphaneler_calistayi_universitemiz_ev_sahipliginde_gerceklesiyor-1000086429

https://www.ksbu.edu.tr/Website/Contents.aspx?PageID=4992&LangID=1

 https://www.engelsizbilisim.org/erisilebilir-kutuphaneler-calistayi-aydin-adnan-menderes-universitesi-ev-sahipliginde-gerceklestirildi/

01 Haziran 2021, Salı / 154 defa okundu.